WhatsApp’ta Özel Çıkartmalar Nasıl Yapılır?

0 10

WhatsApp sohbetlerinde uzun süredir çıkartma gönderebiliyorsunuz. Yeni bir özellik, herhangi bir görüntüden özel çıkartmalar oluşturmanıza olanak tanır. Kendi benzersiz eserinizi oluşturmak için metin, karalamalar ve diğer çıkartmalar da ekleyebilirsiniz.

Şu anda bu, yalnızca WhatsApp’ın web ve masaüstü sürümleri kullanılarak mümkündür, ancak asla bilemezsiniz: Zamanla mobil uygulamaya gelebilir.

İşte kendi kişiselleştirilmiş çıkartma kitaplığınızı oluşturmak istiyorsanız yapmanız gerekenler.

WhatsApp’ta çıkartma nasıl yapılır?

Herhangi bir şey yapmadan önce, bilgisayarınızda çıkartma için kullanmak istediğiniz bir resim bulun. Bir fotoğraf kullanabilir veya çevrimiçi bir tane arayabilir ve kaydedebilirsiniz.

Ardından, bir web tarayıcısında WhatsApp Web’e gidin .

Alternatif olarak, Windows ve Mac için kullanılabilen WhatsApp masaüstü uygulamasını indirebilirsiniz . Burada Windows uygulamasını kullanıyoruz.

Şimdi telefonunuzda WhatsApp’ı açın ve menüye dokunun (Android’de üç nokta ve iPhone’da Ayarlar çarkı) ve Bağlı Cihazlar’a dokunun.

QR kodunu WhatsApp’ın web veya masaüstü sürümünde tarayın ve sohbetlerinizi yükleyecektir.

Açıkçası, zaten kurduysanız, hepsini atlayabilirsiniz.

Ardından, bir sohbete (çıkartmayı göndermek istediğiniz kişi veya grup) tıklayın ve ataş simgesine tıklayın.

Menüde aşağıda vurgulanan yeni bir Çıkartma seçeneği göreceksiniz.

Üzerine tıklayın ve ardından açılan pencerede kullanmak istediğiniz resme gidin.

Çıkartmayı oluşturacak nesnenin çevresini çizmek için makas aracını kullanın. Bunu yapmak zorunda değilsiniz, ancak yaparsanız daha çok bir çıkartma gibi görünür ve araç ayrıca küçük bir beyaz kenarlık ekler.

Ne kadar hassas olursanız, sonuç o kadar iyi olur.

Kesiği uygulamak için Bitti’yi tıklayın, ardından metin, karalamalar veya başka çıkartmalar eklemek için başka araçlar kullanabilirsiniz.

Nesneleri üzerlerine tıklayıp sürükleyerek taşıyabilir ve sağ alt köşedeki beyaz noktaya tıklayıp sürükleyerek yeniden boyutlandırabilirsiniz. Bir nesneyi döndürmek için üzerindeki beyaz noktayı kullanın (aşağıda vurgulanmıştır).

Kırpma aracı, çok fazla boş alandan kaçınmak için eserinizi kırpmanıza veya parçalarını kaldırmanıza olanak tanır.

Mutlu olduğunuzda Gönder düğmesine tıklarsanız çıkartmanız sohbette görünür.

Garip bir şekilde, çıkartmayı göndermeden kaydetmenin bir yolu yok, ancak gönderildikten sonra çıkartmayı ana Çıkartmalar bölümünün Son sekmesinde bulacaksınız. Buna ulaşmak için herhangi bir sohbette mesaj kutusunun solundaki gülen yüze tıklayın, ardından Çıkartma simgesine tıklayın.

İşte bu kadar: İstediğiniz kadar çıkartma oluşturup gönderebilirsiniz – tek sınır hayal gücünüzdür.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.