Twitter Çıkartmaları Nasıl Kullanılır?

0 4

Twitter , fotoğraflarınızı bir tweet’e eklediğinizde sanal çıkartmalarla yapıştırma seçeneği ekledi. Twitter’da çıkartmaları nasıl kullanacağınız aşağıda açıklanmıştır.

Çıkartmalar şu anda yalnızca iOS ve Android uygulamalarında mevcuttur , ancak bu seçeneğin yakında web sürümüne ekleneceğini umuyoruz.

Twitter çıkartmaları nasıl kullanılır?

Bir bakışta:

  • Yeni bir tweet başlat
  • Kamera simgesine dokunarak fotoğraf ekleyin
  • Çıkartmaları görmek için yüz simgesine dokunun
  • Birini seçin ve konumuna sürükleyin
  • Ekranda iki parmağınızı kullanarak yeniden boyutlandırın veya döndürün
  • KAYDET’e dokunun, tweet’inizi oluşturun ve Tweetle düğmesine dokunun

İlk olarak, çıkartmaların yalnızca fotoğraflara ‘yapışabileceğini’ bilmek önemlidir. Tweetinize sadece emoji eklemek istiyorsanız, telefonunuzun klavyesindeki gülen yüz düğmesine dokunun. Google klavyesini kullanan bazı telefonlarda bu hemen görünmez, ancak sağ alttaki Giriş / Geri Dön düğmesine uzun basarak ona ulaşabilirsiniz.

Bu nedenle, Twitter’a bir çıkartma eklemek için Android veya iPhone’unuzdaki yeni tweet simgesine dokunun ve ardından bir fotoğraf seçmek veya yeni bir tane çekmek için Fotoğraf düğmesine dokunun.

Bir fotoğraf seçtikten sonra, yeni bir yüz simgesi ve – en azından iOS uygulamasında – çıkartma eklemek için ona dokunmanızı söyleyen bir bildirim görmelisiniz:

Arabalara, yiyeceklere veya hayvanlara atlamak için çok sayıda çıkartma ve – tıpkı emoji gibi – en altta kategoriler göreceksiniz. Güneş gözlüğü, şapka ve insanların yüzüne koyabileceğiniz diğer aksesuarlar gibi en popüler çıkartmaları gösteren bir En Çok Tıklananlar bölümü de bulunmaktadır.

Bir çıkartmaya dokunduğunuzda, fotoğrafınıza eklenir. Doğru yere sürükleyebilir, ardından döndürmek için iki parmağınızı kullanabilir veya büyütmek için dışa doğru sıkıştırabilirsiniz:

Simgeye tekrar dokunarak daha fazla çıkartma ekleyebilir veya işiniz bittiğinde, fotoğrafı tweet’inize eklemek için üst kısımdaki KAYDET düğmesine dokunabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.