Android’de Spam E-posta Nasıl Engellenir?

0 1

Geçen yılın sonuna doğru Google’ın Android için Gmail uygulamasını güncelleyeceği ve bireysel e-postalar için Ayarlar menüsüne ‘Engelle’ ve ‘Aboneliği iptal et’ seçeneklerini sunacağı bildirildi. Bu harika bir haber ve birkaç dokunuşla bir e-postayı engellemeyi veya bir e-posta aboneliğinden çıkmayı çok daha kolay hale getirmeli, ancak henüz uygulamanın güncelleme filtresini göremedik. 

Android için Gmail’den gelen istenmeyen posta iletilerini engellemenin bir yolunu arıyorsanız, öncelikle istenmeyen iletiler ile geçmişte bir noktada size pazarlama bilgilerini göndermesi için farkında olmadan yetkilendirdiğiniz şirketlerden gelen e-postalar arasında ayrım yapmak önemlidir.

Bir e-postayı istenmeyen e-posta olarak işaretlediğinizde, o mesajın sizin için bir sorun olması durur, ancak bu, ileride başkaları için sorunlara neden olabilir. Bir e-postayı spam olarak işaretlemek, onu Google’a iletir ve bu, aynı alan hakkında birden fazla şikayet alıp almadığını araştırır. Google buna göre hareket etmeye karar verirse, o adres kara listeye alınabilir ve bu da sizin dışınızda daha fazla insanı açıkça etkiler.

Daha önce çevrimiçi olarak herhangi bir ürün veya hizmet satın aldıysanız, rahatsız edici ancak spam olmayan e-posta ile tam olarak ne demek istediğimizi anlayacaksınız. Ödeme sırasında bir onay kutusunu kaldırmayı büyük olasılıkla ihmal ettiniz, bu nedenle size e-posta ile pazarlama bilgileri göndermelerine izin verdiniz. Bu rahatsız edici ve durmasını istiyorsunuz, ancak bu e-postayı spam olarak işaretlemek çözüm değil.

Android’de spam e-posta aboneliğinden nasıl çıkılır

Meşru bir şirketten bir e-posta gönderilirse, içinde bir yerde bir abonelikten çıkma bağlantısı olmalıdır. Bu, e-postanın hemen altında olabilir ve küçük bir baskıda olabilir, ancak orada olduğuna bahse gireriz. Bu e-postaların aboneliğini iptal etmek, onları spam olarak işaretlemekten çok daha iyi bir çözümdür çünkü bu e-postaları gönderildikten sonra engellemek yerine ilk etapta size gönderilmelerini engeller.

Abonelikten çıkmak için genellikle tek yapmanız gereken Abonelikten Çık bağlantısını tıklamaktır. Bu, Android telefonunuzda veya tabletinizde tarayıcıyı açacaktır; bu, artık o bülten aboneliğinden çıktığınızı doğrulamalıdır. Bazı siteler, hesap tercihlerinizi ayarlamak için hesabınıza giriş yapmanızı gerektirebilir.

Bülten aboneliğinden çıkan şirketten mesaj almaya devam ederseniz, devam edip bu mesajları spam olarak işaretlemekten çekinmeyin.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.